Vācijas piezīmes #1

Pirms nu jau divām nedēļām pavērās iespēja doties uz Vāciju, lai, kā jau daudzi tautieši, nopelnītu vairāk, kā to var izdarīt šeit. 2 nedēļu laikā šī ir pirmā reize, kad normāli esmu ticis pie interneta – daudz jāstrādā, un hosteļos un citās nakšņošanas iestādēs tā vēljoprojām nav atrisināta problēma. Šajā pirmajā piezīmju postā sekojošas lietas.

Sastrēgumi šeit praktiski nav, viss rit raiti. Maz policijas un citu likumsargu, tā ka var izskrieties ar mašīnu ne tikai pa bāni.

Nekāda gadījuma neizdomājat zvanīt no vietejo tarifu mobilajam kartēm uz Latviju, tas maksā sālīti, jāmeklē internacionālo sarunu kartes vai arī telefonautomāti.

Te, kā jau visās lielajās Eiropas pilsētās ir daudz Indiešu,Turku un citu šamaņu ar saviem veikaliniem,biznesiem utt. Un vispār apkārt ir daudz mazo uzņēmumu – maiznīcas,antīki veikaliņi utt.

Vācieši akūti nemāk Angļu valodu, ne tikai tantas un opji, bet arī jaunieši,vispār apkārt mētājas diezgan popkultūriski degradējušies plānprātiņi – jaunieši. Laikam skolās nemāca, un,protams lielai tautai jau nevajag.

Pārtika ir tādās pašās cenas ka Latvijā, ja ne pat letāk. Četri cilvēki var uztaisīt pusdienas par 7ls. Lēts alus un stiprais alkohols, uzdzeramais vispār par brīvu, kolas paģopka par 29 centiem, no kuriem 25 var dabūt atpakaļ plastmasas pārstrādes automātā.

Cik zinu,tad lielākā daļa hosteļu ir austrum Berlīnē, netalu no Berlīnes mūra,piemēram, ir DDR stila hostelis ar nosaukumu “Ostel”, tālāk daudzi citi. Ja esi netālu no Berlin Spandau, tad iesaku moteli “Arizona” diezgan lēts,plašs,bez problēmām un internetu par brīvu.

Kādas 3 dienas sanāca pabūt arī Frankfurtē pie Oderas, nu viena mājīga,jauka, klusa vieta, kur noteikti varētu apmesties uz ilgāku laiku, atgādina lielas Cēsis. Aiz robežas,pāri Oderas upei Polija, kur var aizlaist pēc lētaka benzīna -10sant. cigaretēm un tirgus šmotkām. Daudz skeita un vēl vairāk ski/snow spotu, ko varētu paņemt pie kārtīga sniedziņa.

Tas šoreiz viss.Turās tautieši. Šis tas un vel twiterī.

2 komentāri

Filed under Trips

2 responses to “Vācijas piezīmes #1

  1. kura pilseta dzivo? te regensburga tiri ta neko 😀 varetu kadu reizi kopa uz auztriju aizshaut 🙂

    • hoodz

      Pashlaik esmu Berliinee.Spandau. Bet 30 datumaa dodos uz Frankfurti pie mainas. Taa isti nav ne finanses, ne laika Austrijai, bet buutu jau labi. he he

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s