Braucēja lūgums fotogrāfam

Šo rakstu nolēmu uzrakstīt, jo ir dažkārt ir žēl ieraudzīt labu triku vai ‘spotu’ izķēzītā bildē, kur redz tikai zilas debesis un braucēju no aizmugures. Tātad īsumā pastāstīšu, ko braucējs (inline,skate,ski,snow utt.),manuprāt, vēlētos redzēt bildē.

Ir jābūt redzamam nosēdienam un ieskrējienam, ‘kikerim’, punktam A un B, vienkārši, lai braucējs nekarājas gaisā. Ja triks tiek taisīts uz slaida vai cita objekta, tad arī jābūt redzamam visam slaidam, ieskrējienam, nosēdienam.

Nezinu kāpēc, bet bieži tiek diskutēts un pievērsta liela uzmanība braucēja sejai. Šis ir viens no stulbākajiem stereotipiem. Uzskatu, ka pietiek, ja redz braucēja galvu, muļķīgi ir ‘skriet’ pēc braucēja sejas vai ‘nolikt’ bildi tikai tāpēc, ka īsti nav redzama seja.

Treškārt, nekad ‘ūdenszīmes’, fotogrāfa iniciāļus, logo utt. nelieciet fotogrāfijas vidū, pāri visai fotogrāfijai vai pārāk lielas. Nepareizi ir raksīt arī – “foto: Jānis Bērziņš”, kols utt. rada nekvalitatīvu noskaņu un paviršu pieeju. Ja fotogrāfija patiks, tad tiks ievērots arī fotogrāfs.

Ceturtkārt pavisam ‘sadzīviski’  ieteikumi – vienmēr laicīgi piedāvā aizsūtīt gatavās bildes lieto atsauces un informē, ja bildes, kaut kur būs ievietotas un atbildi uz braucēja jautājumiem arī pēc sesijas.

Protams, šeit negāja runa par mākslas foto un citiem eksperimentiem, taču šiem pamatieteikumiem savienojumā ar attiecīgo tehniku utt.vajadzētu būt labas veiksmes formulai, lai izveidotu baudāmu bildi.

ŠEIT vairākas bildes iedvesmai

2364743462_e950dcee3f

Bildes autors – http://www.flickr.com/photos/vilkin/2364743462/

 

Advertisements

Komentēt

Filed under Bez kategorijas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s