Norvēģijas piezīmes

Varbūt kāds zin, varbūt kāds nezinu, bet man sanāca pabūt Norvēģijā pāris nedēļas, vairāk kā eksursijā, bet nu drusku arī darba meklējumos.

Darbs. Drošvien sākšu ar svarīgāko. Oslo – Bergen – Knarvik u.c pilsētās, kas tika izbraukātas, nekas nopietns netika atrasts. Pirmkārt jūlijā lielākā daļa norvēģu dodas vasaras atvaļinājumā līdz augustam, tiek slēgtas rūpnīcas utt. Rūpnīcas – zivju utt. darbiniekus pārsvarā meklē caur aģentūrām, un ja arī pieteiksies Norvēģu filiālēs, līgumu slēgs caur Latviju. Atsaucoties uz sludinājumiem tādās lapās kā nav.no un finn.no tev priekšā būs vismaz pieci poļi ar norvēģu valodas pamatzināšanām un pieredzi attiecīgajā darbā, tā kā izvērtē savas izredzes. Neiesaku bez nekāda “gala”, pazīšanos vai jau sarunātas darba vietas doties uz Norvēģiju, jo situācija tur nav diezko jauka, daudzi sēž bez darba gan būvniecībā, gan fermu darbos. Runājot par citiem darbiem, ja tev ir c,e kategorija auto vadīšanā, inženiera izglītība, slimnīcas māsu diploms utt. Pietiks ar norvēģu valodas pamatzināšanām un darbs teorētiski garantēts. Bet ja tomēr dodies atceries, jo lielāka piļsēta, jo mazāk fermu, strādnieku un citu vasaras darbu.

 

Cilvēki.Daudz Lietuviešu,rumāņu,nēģeru,poļu, un vēl dažādi “čurkas” un “japāņveidīgie”, lieliski pielāgojušies, strādā apkalpojošā sfērā, ar norvēģu valodu un ne pirmo gadu. Daudz norvēģu ir adoptējuši vai kaut kā līdzīgi uztur citu tautību bērnus. Norvēģi ir laipni, godīgi, īsti neizprot otrās darba vietas jēgu, nezin kas ir haltūras. Mums būtu ko daudz mācīties no viņu savstarpējām attiecībām un to cik vienkārši viņi dzīvo (daudz vecu amerikāņu mašīnu, veci volvo, un arī jaunas mašīnas, bet maz porsche cayenne un citi “saldās” dzīves mēslu). Vienkārši un skaisti mājokļi, savas laiviņas tradīcijas un daudz labāka mentalitāte. Ja tādi paši cilvēki sēž augstajos krēslos tad nav brīnums, ka nafta nav pārdota, meži izcirsti un līdzīga situācija, kā mums pašlaik.

 

Daba (spoti,skaistums utt.) Sniegs tur bija joprojām, gan augstāk kalnos, gan zemāk pie pašā ceļa, tā kā ar entuziasmu tur var paslaidot, palēkāt arī jūlija beigās. Ziemā tur ir paradīze road gap’iem, cliff dropiem utt. pretstatā street spotiem, handreili utt. bija pamaz un daudzi neslaidojami, pretstatā somijai un zviedrijai. Taču tūristu acīm kaut kas iesaidīgāks droši varētu būt tikai lielais kanjons, jo daba ir masīva, klinšaina ar dzidrām kalnu upēm, tuneļiem, neskartas tīras vides, ir ko redzēt.

 

Krīze.Tur tādas nav, benzīns ir tikai par pāris santīmiem dārgāks nekā pie mums, pārtika vidēji par 50-70 sant. dārgāka, taču uz atlaidēm var iepirkties kā pie mums. Alus dārgāks, gaļas izstrādājumi arī, protams, paēst ārpus mājas būs sālīti, taču priekš viņu pensijām tā ir smieklīga nauda. Drēbes tur ir Rīgas cenās. 3 t krekli 5xl izmēros par 14 ls, kedas par 4 ls un tādā garā var turpināt ilgi. Izvēle un veikalu klāsts nesalīdzināms.

 

Kopumā lieliska vieta, lai paslēpotu, kaut vai Geilo apkārtnē, iepirktos un izbaudītu fjordus, ja dabū savu “vietiņu” tad arī pastrādāt, bet dzīve tur nav dārga vai grūta, noteikti iesaku visiem.

 

Advertisements

2 komentāri

Filed under Trips

2 responses to “Norvēģijas piezīmes

 1. sdrāv pieciešams

  alus tur veikalā ap divi lati bundžā.
  un paziņot, ka apģērbi ir lēti, balstoties uz fakta, ka atrasti lēti t-krekli un kedas, kas ražotas Ķīnā… arī Bauskā es varu nopirkt zandales par 99 santīmiem, jā, bija tādas

  • hoodz

   Žēl, ka tu iztērēji tik daudz dēļ alus bundžas, ne vienmēr tas dārgākais ir tas garšīgākais. Ā, un arī apsveicu ar to, ka nenēsā ķīnā ražotus apģērbus.
   P.S Lai tevi iepriecinātu, lēti bija arī svīterīši, zeķubikses, jakas, segas un dārza paklājiņi, ražoti ES
   P.S.S Paldies, par Bausku, kad vajadzēs zandales, noteikti piebraukšu.
   P.S.S.S Vai neesi ievērojis, ka cenas bieži mainās?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s